Gabinety Usprawniania Leczniczego, 78-100 Kołobrzeg, ul. Szafirowa 37, kom. 502 111 394

Yoga

Regularne zajęcia, kursy, usprawnianie kręgosłupów, korekta wad postawy dla dzieci.

Zajęcia w naszym Studio "SivaSana" przeznaczone są dla osób pełnoletnich, seniorów, młodzieży, i dzieci, niezależnie od stanu zdrowia, wieku, czy kondycji.

Joga usprawnia, działa terapeutycznie, poprawia kondycję, redukuje stres, harmonizuje ciało, umysł i ducha. Joga wywodzi się z Indii. Jej tradycja (5 tys.lat) jest wciąż żywa i kontynuowana przez wiele organizacji na całym świecie.

Międzynarodowe Centrum Jogi Sivananda Vedanta jest jednym z nich. Posiada uznaną na całym świecie reputację. Wyróżnia się z pośród innych szkół jogi wysokim standardem metod nauczania, przyjętym jako wzór przez wiele innych organizacji i nauczycieli.

Centrum Jogi Sivanandy Vedanta, uważane jest za największą na świecie organizację zajmującą się jogą, z ośmioma ashramami, ponad trzydziestoma centrami w miastach oraz wieloma filiami na całym świecie. Programy nauczania i szkoleń są organizowane w ścisłej współpracy z centrami naukowymi w Indiach oraz innymi międzynarodowymi centrami.

Studio "SivaSana", jest ogniwem w łańcuchu tej organizacji. Przekazem jogi wg metody Sivanandy zajmują się certyfikowani nauczyciele. Hatha Yoga wg. Metody Swamiego Sivanandy

Swami Sivananda był jednym z najbardziej znanych w Indiach nauczycieli i propagatorów jogi. Z wykształcenia lekarz, pracował i tworzył w Indiach w latach 1887-1963.Na zachodzie, poczynając od Stanów Zjednoczonych i Kanady (1957) metodę Sivanandy rozpropagował jego uczeń, Swami Vishnudevananda (1927-1993). Pierwsze centra w Europie powstały pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku, w Paryżu i Londynie, rozprzestrzeniając się z czasem na resztę Europy i świata.

Na podstawie swoich doświadczeń i obserwacji stylu życia ludzi na zachodzie Swami Vishnudevananda sformułował 5 podstawowych zasad przydatnych w praktyce Hatha Yogi. Są to: 1) Właściwe ćwiczenia-Asany, 2) Właściwe oddychanie-Pranajamy, 3) Właściwa relaksacja-Savasana, 4) Właściwa dieta, 5) Pozytywne myślenie i medytacja-Vedanta.

Podstawowa sesja jogi trwa około półtorej godziny, i praktykowane są przede wszystkim trzy pierwsze z powyższych obszarów Hatha Jogi, składa się z krótkiego relaksu początkowego, rozgrzewki w postaci Powitania Słońca, Pranajamy, czyli ćwiczeń oddechowych, oraz stałej kombinacji 12 podstawowych Asan, zakończonej około 15 minutową sesją relaksu mentalnego. Asany ułożone są w taki sposób, aby równomiernie rozwijać wszystkie stawy i grupy mięśni. Dla każdej z Asan podstawowych istnieje od kilku do kilkudziesięciu wariacji, pozwalających urozmaicić każda sesję jogi.

Ryszard Kasprzak podczas wielokrotnego pobytu w Indiach poznaje i doświadcza jogę w znanych szkołach m.in. Instytut Jogi B.K.S. Iyengara w Punie, Kaivalyalyadhama Research Institute of Yoga w Lonavli, Institut Ayurvedy w Solapur, VISHWATMAK JANGLI MAHARAJ ASHRAM-Shirdi-Kopargaon, Kundalini Yoga Research Institute w Lucknow-którego od 1993r Studio jest oficjalną Filią.

Indyjskie doświadczenia przekładają się na zajęciach w Studio.

Przychodząc do Studia Joga SivaSana możesz wybrać metodę jogi najbardziej Ci odpowiadającą. Możesz też doświadczać jogi u różnych prowadzących. Do Twojej dyspozycji są:

  1. Ryszard Kasprzak
  2. Anna Kasprzak
  3. Marcin Kasprzak

Ćwicząc jogę w naszym Studio zyskujesz również dostęp do specjalistycznej wiedzy medycznej z zakresu badania, leczenia i profilaktyki kręgosłupa, Apiterapii, i Fengshui.

Studio posiada certyfikat i przynależy od 13.04.2002r do WORLD FEDERATION OF ALTERNATIVE MEDICINE z siedzibą w Indiach.

Na co dzień, na mocy porozumień Studio prowadzi stałą współpracę naukową i konsultacje:
 
z Centrum Medycyny Doświadczalnej w Katowicach, kierowaną przez Prof.dr hab. Artura Stojko,
 
z Prof.dr med. hab.Tomaszem Karskim - Kierownikiem Katedry i Kliniki Ortopedii Dziecięcej i Rehabilitacji AM w Lublinie,
 
Prof.dr hab. Zbigniewem Królickim m.in. założycielem Akademii Fengshui
 
Prof.dr Ravim Javalgekarem, członek wielu międzynarodowych stowarzyszeń medycyny holistycznej, badacz jogi, znawcą Ajurwedy, zam. w Solapur - Indie

Konsekwencją tej współpracy są seminaria i wykłady które odbywają się w Studio Joga z udziałem wymienionych .

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ NASZEGO STUDIA

  1. Osoby, które nie ćwiczyły jogi zapraszamy do grupy rozpoczynającej.
  2. Osoby po pięćdziesiątce, mają możliwość ćwiczyć w grupie 50 plus.
  3. Osoby, które nękają problemy zdrowotne zapraszamy do grupy terapeutycznej-kręgosłupowej.
  4. Do grupy ogólnej zapraszamy osoby, które mają za sobą doświadczenie z jogą.
  5. W grupie intensywnej mogą ćwiczyć osoby posiadające zaawansowaną wiedzę i umiejętności w asanach i pranajamie i są w stanie wydłużyc czas trwania w pozycji.

Kobiety w ciąży oprócz dobranych asan (pozycji), ćwiczeń oddechowych i nauki panowania nad doznaniami pojawiającymi się w okresie ciąży, mają stały dostęp do lekarza ginekologa-położnika i pielęgniarki położnej (nota-bene, również ćwiczą Hatha Jogę).

Zapraszamy do ćwiczeń w wybranych grupach.

Chętnych do wejścia na ścieżkę Hatha Jogi zapraszamy do Grupy Rozpoczynającej w każdą środę o godz. 17.00. Spróbuj ćwiczeń, które weryfikuje 5 tys. lat doświadczeń. Kliknij Tygodniowy Plan Zajęć!

ZOBACZ TYGODNIOWY PLAN ZAJĘĆ
Obowiązuje od 02.01.2024

Wejście do Studio obok TV kablowej, ul. Czarnieckiego 5A/II.

Pobierz:


© Gabinety Usprawniania Leczniczego SANA